Vietto Korpi löysä merinovillainen neulemekko

175,00 

Varastossa

Koko

Clear
Tuotetunnus (SKU): 1125921914916-1 Osastot: , Avainsanat tuotteelle , , ,

Kuvaus

Vietto Korpi löysä merinovillainen neulemekko on väljä ja mukava mekko, joka on valmistettu Suomessa neulotusta 100% merinovillaneuloksesta. Rento leikkaus, pitkät sirot hihat ja taskut edessä. Hieman kaareva helma. Puukuosi on Vieton omaa Korpi-nimistä kuosia, se on saanut innoituksensa taigan kuusimetsien hämyisestä tunnelmasta.

Materiaali: 100% mulesing vapaa merinovilla, neulottu Suomessa Orneuleella. Mekko on ommeltu Sik-Sak Tuvalla Hattulassa.

 

Mitat:
Koko XS/S:
Pituus 89cm
Rinnanympärys 112cm
Lantion ympärys 116cm
Hihan ympärys hauiksen kohdalla 34cm

 

Koko S/M:
Pituus 91cm
Rinnanympärys 118cm
Lantion ympärys 122cm
Hihan ympärys hauiksen kohdalla 36cm

 

Koko L/XL:
Pituus 92cm
Rinnanympärys 122cm
Lantion ympärys 128cm
Hihan ympärys hauiksen kohdalla 38cm

Lisätiedot

Paino 0,6 kg (kilogramma)
Koko

, ,

Materiaali ja hoito

100% merinovilla (mulesing vapaa, neulottu Orivedellä)

Pesu: 30º C käsinpesu
Silitys yhdellä pisteellä

MERINOVILLANEULEEN HOITO-OHJEET
Villaneule ei kaipaa jatkuvaa vesipesua, vaan sille riittää usein tuulettaminen. Kun tilanne vaatii vesipesua, voit pestä neuleen joko varovaisesti käsin tai koneessa hellävaraisessa ohjelmassa (käsinpesuohjelma, villapesuohjelma) 30oC vedessä. Käytä villalle ja silkille tarkoitettua pesuainetta.
Pesun jälkeen neulevaate kannattaa muotoilla kuosiinsa kevyesti vetämällä ja kuivattaa tasossa. Silitä yhden pisteen lämmöllä (max 110°C).
Pehmeäpintaisiin neuleisiin saattaa hankauksesta syntyä nyppyjä. Nypyt voi poistaa käsin nyppimällä tai varovaisesti kashmirkammalla tai nypynpoistajalla, jonka jälkeen neuleen voi silittää höyryttämällä. Nyppyjä saattaa muodostua merinovillaneuleeseen aluksi, mutta se vähenee ajan kanssa.

Toimitusajat ja postimaksut

  • Ilmainen toimitus Suomessa 10 päivän sisällä lähimpään postiin tai kirjeet perille saakka. Kotiinkuljetus Suomessa 6,20 €.
  • Toimitus EU-maihin 10 – 15 päivän sisällä, postitusmaksu pienille tuotteille 8 €, isoille tuotteille 15 €.
  • Muu Eurooppa toimitus 10 – 15 päivän sisällä, postitusmaksu pienille tuotteille 10 €, isoille tuotteille 40 €.
  • Toimitus muualle maailmaan 15 – 20 päivän sisällä, postitusmaksu pienille tuotteille 15 €, isoille tuotteille 50 €.
  • Toimitus postitse. Paketti lähetetään lähimpään postintoimipaikkaan ellei toisin ole sovittu. Jos haluat paketin johonkin tiettyyn postin pakettiautomaattiin tai toimipaikkaan, jätä tilauksen yhteydessä viesti. Voit lähettää viestin myös sähköpostitse osoitteeseen info@vietto.fi.
  • Tuotteet on mahdollista myös noutaa Helsingistä Ompelimo M. Suviselta. Ompelimo sijaitsee Malminkartanossa osoitteessa Kehruutie 1 LH 4. Noudosta kannattaa lähettää viestiä joko tilauksen viestikentässä tai erikseen sähköpostilla niin sovitaan noutoaika.

Arviot

Arvosteluja ei vielä ole

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Vietto Korpi löysä merinovillainen neulemekko”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Koko

Clear